Slovenská lekárska komora

Sme členmi

AEMH CPME
  1. Pre lekárov
  2. >
  3. Športové podujatia

Športové podujatia


LEKOM SKI 2022 Archív
LEKOM TOUR 2022 Archív

 

 

LEKOM SKI 2022

 

Fotogalériu z podujatia nájdete TU

Výsledkovú listinu nájdete TU

 

26.marca 2022 sa v lyžiarskom areáli Roháče - Spálená pod záštitou Slovenskej lekárskej komory uskutočnil 14. ročník lyžiarskych pretekov zdravotníkov v obrovskom slalome pod názvom LEKOM SKI 2022.

Podmienkou účasti bolo zamestnanie v zdravotníctve, prihlásenie do štartovnej listiny. Štartovné bolo 20,00 € pre členov SLK, 30,00 € pre nečlenov SLK a 25,00 € pre zahraničných účastníkov, deti zdravotníkov 10,00 €. V cene štartovného bola účasť na preteku, celodenný lístok na vleky, občerstvenie na svahu a záverečný raut. Cena lístka na raut pre nelyžujúcu doprovodnú osobu bola 15 €.

Zúčastniť sa pretekov mohli všetci pracovníci v zdravotníctve (aj nelekári).

 

Bližšie informácie nájdete TU alebo v našom BULLETINE.

 

Wersja polska TUTAJ.

For English click HERE.LEKOM TOUR 2022

 

Fotogalériu z podujatia nájdete TU

 

V Raji bolo ako v raji - Lekom tour 2022 bolo plné zážitkov, krásnej prírody, dobrého jedla a nádherného počasia

Kto nebol, môže ľutovať. Alebo si aspoň pozrieť fotografie z druhého ročníka letného turistického podujatia, ktoré organizuje Slovenská lekárska komora  -  Lekom tour 2022. Tento ročník po dvoch rokoch covidovej absencie organizovala košická RLK pod vedením prezidentky MUDr. Valérie Vasiľovej a jej neodmysliteľnej pravej ruky Blanky Geročovej v nádhernom prostredí Slovenského raja. A treba uznať, že to zorganizovali perfektne. Dokonca aj počasie vybavili😊

 

Pre zdatných aj menej zdatných

Na podujatí cez víkend 11.-12. júna zúčastnilo 65 účastníkov, z toho 15 detí vo veku od 7 mesiacov do 15 rokov.  Najmenší drobec, ktorý bol aj na túre,  mal 2 roky. Sobotné ráno sa najprv všetci museli zapísať, dostali občerstvenie na cestu, deti aj ruksačiky s darčekmi od sponzorov (Lekár, a.s., VÚB, Figaro, Wustenrot) a už len hor sa na túru. Menšia túra bola z Čingova na Tomašovský výhľad,  odtiaľ cez lúky Ďurkovec – chránené vtáčie územie  a odtiaľ späť na Čingov. S deťmi to trvalo približne tri hodiny.  Tí zdatnejší si vybrali veľkú túru Čingov - prielom Hornádu – Kláštorská roklina – Kláštorisko – Čingov.  Pôvodný čas túry sa z plánovaných 5 hodín napokon predĺžil na 7,5 hod.,  nakoľko bolo všade veľa ľudí a na rebríkoch sa muselo čakať. Náročnejšiu trasu si vybral aj doc. Lukán, ktorý nám po návrate ukázal (ešteže máme tie mobily!) prejdené kilometre a kroky – spolu prešli 25,2 km, v krokoch to bolo 34 990! Počas tejto túry mali všetci turisti k dispozícii aj výklad sprievodcu -  Ing. Matej Pisarčík zo Správy národného parku Slovenský raj so sídlom v Spišskej Novej Vsi im porozprával, ako sa zakladá chránené územie, pomenoval miesta, ktorými prešli, vodopády, ktoré videli, až po zvery, ktoré tu žijú a ktoré našťastie nestretli.

Medaily a prasiatko

Poobede tí, ktorí ešte nemali dosť, hrali futbal, vybíjanú, bedminton, niektorí boli vo wellness alebo si zaplávali v hotelovom bazéne. Podvečer sa detským účastníkom rozdali diplomy a potom už len šup na pečené prasiatko... V nedeľu sa väčšina účastníkov pobrala hneď ráno domov, ale boli aj takí, ktorí ešte s deťmi absolvovali detskú feratu.

Jednoducho – vydarený víkend. Tak čo, pridáte sa nabudúce? Pošepkáva sa, že Lekom tour 2023 by sa mal uskutočniť v Ždiari...

 

Pripravila: Blanka Geročová                      Foto: Blanka Geročová, Nancy Závodská